fence

Aprašas

Tvora yra visiems žinoma ir pažįstama priemonė. Norint kuo geriau tvora apsaugoti gyvulius nuo vilkų reikia užtikrinti, kad šie nepateks nei per viršų, nei per apačią. Po tvora vilkas gali palįsti ar pasikasti, o per viršų peršokti (ypač jei gali už pačios tvoros užsikabinti). Skirtingai nuo elektrinio aptvaro ar tinklo, šiuo atveju nėra jokio papildomo atgrasančio elemento, todėl apsisaugoti sunkiau. Kad vilkas nepasikastų ar nepralįstų pro apačią, tarpas po tvora turi būti minimalus (idealiu atveju be jokio tarpo). Norint dar geresnės apsaugos, reikėtų tvorą įkasti giliau į žemę (iki pusės metro) arba prieš tvorą ant žemės pritvirtinti metalinio tinklo apvadą, neleisiantį kasti žemės prie tvoros. Kad vilkas neperšoktų per viršų, tvora turi būti aukšta – apie 2m aukščio. Galima kombinuoti kelis skirtingus elementus, pvz. apačioje lentos, viršuje – kelios vielos su elektros srove ir panašiai.

Kokiems ūkiams tinka

Tinkamiausia nedideliems ūkiams su pastovia gyvulių laikymo vieta, kad būtų racionalu visą plotą aklinai apjuosti tvora.

Efektyvumas 3stars

Tvoros efektyvumas labai priklauso nuo pačios tvoros. Teisingai įrengus, jis palyginamas su elektriniu aptvaru, tačiau tai būtų ganėtinai sudėtingas ir brangus statinys. Įprastos tvoros ar tinklai nuo vilkų apsaugo nelabai patikimai, nors tai yra daug geriau nei nieko.

Kaina 2stars

Tvoros kaina gali būti labai įvairi. Tvirta, patikima ir nuo vilkų sauganti tvora kainuos nemažai – gal net panašiai kaip elektrinis aptvaras. Pigi tvora paprasčiausiai neapsaugos.

Priežiūros sudėtingumas 3stars

Priežiūra minimali – reikės laikas nuo laiko apeiti ir įsitikinti, kad neatsirado silpnų vietų. Jas radus, nedelsiant sutvarkyti.

Įrengimo reikalavimai ir patarimai:

  • Aukštis – apie 2 m;
  • Būtina pasirūpinti, kad vilkas nepralįstų po apačia ir neperšoktų;
  • Keletas būdų užtikrinti, kad vilkas negalėtų pasikasti:

Prieš tvorą ant žemės pritvirtinti metalinio tinklo apvadą.

Tvorą įkasti giliau į žemę (iki pusės metro.

tvora_ikasta

  • Kad vilkas neperšoktų galima papildomai viršuje įtvirtinti vielą su elektros srove.
  • Prieš tvorą galima įrengti papildomą vėlevėlių tvorą arba vieną ar dvi elektrines vielas. Tai neleis vilkui pasiekti tvoros.

« Grįžti į visų apsaugos priemonių sąrašą

« Susipažinkite su priemonės aprašo strūktūra!4stars