Kilnojamas aptvaras

Kilnojamas aptvaras

Aprašas

Kilnojamas aptvaras yra tvirtas, bet mobilus įrenginys, skirtas apsaugoti gyvulius naktį, per blogą orą ar kitu pavojingu metu. Tvartas visada stovi prie namų, o kilnojamo aptvaro vietą galima keisti, kai gyvuliai perkeliami į kitą vietą ganymui. Aptvaro konstrukcija gali būti pati įvairiausia – tai gali būti tvirta tvora, gali būti mažas tvartukas su stogu ir panašiai.

Kokiems ūkiams tinka

Kilnojamas aptvaras tinkamas visiems ūkiams. Jis gali būti pigesnė alternatyva rimtam visos ganyklos apsaugojimui. Tinkamiausia nedideliems ūkiams, kuriuose banda ganoma toliau nuo namų ir bent kelis kartus per sezoną perkeliama į kitą vietą.

Efektyvumas 3stars

Teisingai įrengtas kilnojamas aptvaras yra patikima apsaugos priemonė. Tačiau būtina sąlyga, kad gyvuliai suvaromi į aptvarą nakčiai, kai yra labai blogas oras ar kitu pavojingu metu. To nepadarius iš aptvaro nebus jokios naudos. Taip pat jis turi būti tvirtas ir aukštas (jei nėra stogo), kad vilkai neįsiveržtų į vidų ir kad gyvuliai patys jo neišverstų iš vidaus.

Kaina 2stars

Priemonė nėra pigi, tačiau pigesnė už atitinkamą visos ganyklos apsaugojimą.

Priežiūros sudėtingumas 2stars

Pagrindinė priežiūra – gyvulius vakare suvaryti, o ryte paleisti iš aptvaro. Tam reikia nuolatinio žmogaus dėmesio arba specialių įrengimų.

Įrengimo reikalavimai ir patarimai:

  • Turi būti laikomasi gyvulių laikymo higienos normų.

« Grįžti į visų apsaugos priemonių sąrašą

« Susipažinkite su priemonės aprašo strūktūra!4stars