fence

Aprašas

Gyvuliams naudojami neelektriniai vielos tinklo aptvarai, tačiau gali būti naudojamos ir kitos medžiagos. Kad tvora apsaugotų gyvulius nuo vilkų, reikia užtikrinti, kad šie nepateks nei per viršų, nei per apačią. Po tvora vilkas gali palįsti ar pasikasti, o per viršų peršokti (ypač jei gali už pačios tvoros užsikabinti). Skirtingai nuo elektrinio aptvaro ar tinklo, šiuo atveju nėra jokio papildomo atgrasančio elemento, todėl apsisaugoti sunkiau. Kad vilkas nepralįstų pro apačią, tarpas po tvora turi būti minimalus (geriausia be jokio tarpo). Kad vilkas negalėtų pasikasti, reikėtų tvorą įkasti giliau į žemę (iki pusės metro) arba prieš tvorą ant žemės pritvirtinti metalinio tinklo apvadą, neleisiantį kasti žemės prie tvoros, arba priešais tvorą 10-30 cm aukštyje ištempti elektrinę vielą ar juostą. Kad vilkas neperšoktų per viršų, tvora turi būti aukšta – apie 2 m aukščio. Aptvaras gali būti kombinuotas, kai neelektrinė tvora papildoma elektrinėmis vielomis ar juostomis. Šalia elektrinių aptvaro elementų negali būti naudojama spygliuota viela, kad gyvūnas neužkibtų ant spyglių ir galėtų laisvai atšokti gavęs elektros impulsą.

Kokiems ūkiams tinka

Tinkamiausia nedideliems ūkiams su pastovia gyvulių laikymo vieta, kad būtų racionalu visą plotą apjuosti tvora. Tinka aptverti sodybą, tvarus. Kombinuotas aptvaras gali būti kilnojamas.

Efektyvumas 3stars

Tvoros efektyvumas labai priklauso nuo pačios tvoros. Gerai įrengtas neelektrinis ar kombinuotas aptvaras gali būti taip pat efektyvus, kaip ir elektinis aptvaras, tik bus nepigus ir sudėtingas statinys. Įprastos tvoros ar tinklai nėra patikima apsaugos priemonė, jiems dažnai trūksta aukščio ir yra neapsaugota apačia, todėl vilkai gali jas įveikti.

Kaina 2stars

Tvoros kaina gali būti labai įvairi. Tvirta, patikima ir nuo vilkų sauganti tvora kainuos nemažai – gal net panašiai kaip elektrinis aptvaras. Pigi tvora paprasčiausiai neapsaugos.

Priežiūros sudėtingumas 3stars

Priežiūra minimali – reikės laikas nuo laiko apeiti ir įsitikinti, kad neatsirado silpnų vietų. Jas radus, nedelsiant sutvarkyti. Jei aptvaras kombinuotas, elektrinius elementus reikės prižiūrėti taip pat, kaip elektrinių aptvarų.

Įrengimo reikalavimai ir patarimai:

  • Ne žemesnis kaip 2 m aukščio arba ne žemesnis kaip 1,10 m aukščio, jeigu neelektrinis aptvaras kombinuojamas su elektrinėmis juostomis / vielomis, kurios ištempiamos aptvaro viršuje.
  • Kad vilkas negalėtų pasikasti, galima:

prieš tvorą ant žemės pritvirtinti metalinio tinklo apvadą,

tvorą įkasti giliau į žemę (iki pusės metro),

tvora_ikasta

priešais tvorą 10-30 cm aukštyje ištempti elektrinę vielą ar juostą, kuria teka mažiausiai 3000 V.

  • Kombinuotame 1,10 m aptvare be viršutinės elektrinės vielos / juostos gali būti papildomai priešais aptvarą 80-100 cm aukštyje ištempta elektrinė viela / juosta, skirta atbaidymui nuo bandymo perlipti / peršokti.

« Grįžti į visų apsaugos priemonių sąrašą

« Susipažinkite su priemonės aprašo strūktūra!4stars