LED prožektorius su judesio davikliu apsaugai nuo vilkų

LED prožektorius su judesio davikliu apsaugai nuo vilkų


Aprašas

Lengvai kilnojami autonomiškai maitinami prožektoriai, įsijungiantys nuo judesio, gali būti greitai įrengiama apsaugos priemonė, tinkama esant nedidelei vilkų užpuolimo rizikai arba naudojama trumpą laiką. Priemonė bus mažiau efektyvi vasaros pradžioje, kai tamsus paros metas yra labai sutrumpėjęs, taip pat švintant, kai vilkai vis dar aktyvūs, bet įsijungianti šviesa nebus ryški. Priemonė veiksmingesnė, jei taikoma kartu su kitomis priemonėmis (elektriniais ar neelektriniais aptvarais, šalia pašiūrės ir pan).

Kokiems ūkiams tinka

Prožektoriai labiau tinka kaip atsargumo priemonė ūkiams, kurių užpuolimo rizika nedidelė (apylinkėse nėra vilkų išpuolių, nėra įtarimų, kad vilkai ateina į ganyklą). Esant didesnei užpuolimo rizikai arba jei gyvuliai jau buvo užpulti, prožektorius galima pasitekti kaip laikiną (iki 2 savaičių) prevencinę priemonę iki bus įsirengta patikimesnė arba naudoti šalia kitų prevencinių priemonių.

Efektyvumas  2stars

Vilkus atbaido netikėtumo efektas, kai staiga įsijungia šviesa. Tačiau jei jie dažnai susidurs su įsijungiančiais prožektoriais, šis efektas išblės ir priemonė taps neefektyvi. Priemonė gali būti efektyvi trumpą laiką arba vietovėje, kur vilkai retai apsilanko ganykloje ir neturi daug progų priprasti prie prožektoriaus efekto.

Kaina 3stars

Priemonių kainos labai įvairios – nuo keliolikos iki keliasdešimt ar šimto eurų. Bandos apsaugai reikės ne vieno prožektoriaus, jų skaičius priklausys nuo norimo saugoti ploto. Nevertėtų apsiriboti prožektoriumi tik vienoje ganyklos pusėje.

Priežiūros sudėtingumas 3stars

Priežiūra minimali. Reikės reguliariai tikrinti, ar prožektoriai tebešviečia, ar nėra nuvirtę, keisti baterijas.

Įrengimo reikalavimai ir patarimai:

  • Prožektoriai turi būti pastatyti taip, kad reaguotų į judesius visu perimetru aplink gyvulių aptvarą ar ganymosi plotą, tačiau kuo mažiau būtų įjungiami pačių gyvulių.
  • Reikėtų domėtis vilkų užpuolimų situacija apylinkėse; jei vilkai tampa aktyvūs, prožektoriai turėtų būti keičiami ar papildomi patikimesne prevencine priemone.

« Grįžti į visų apsaugos priemonių sąrašą

« Susipažinkite su priemonės aprašo strūktūra!4stars